V Yoga Garden vzniká komunita, která vysévá semínka soucitu, dechu a síly.

NAŠE FILOZOFIE

Naše filozofie

Cílem Yoga Garden je nabídnout kvalitní pohyb všem lidem nehledě na věk, vzhled, národnost, rasu či sexuální orientaci. Věříme v různorodou komunitu lidí, která se bude společně rozvíjet i mimo naše studio. I naši lektoři ctí tyto základy Yoga Garden.

Nikdy není pozdě začít s malou změnou, začít můžeme u sebe a s malými věcmi. Právě teď se totiž každý z nás podílí na tom, jak bude vypadat náš svět v budoucnu. Udržitelný růst a minimalizace dopadů naší společnosti na životní prostředí patří mezi základní hodnoty Yoga Garden. Pokud to lze, jezdíme co nejvíce na kole, chodíme pěšky nebo využíváme MHD. Snažíme se eliminovat jednorázové plastové lahve, tím že nabádáme lidi, aby nosili vlastní a čepovali si filtrovanou vodu, která je v dispozici u nás ve studiu. Podporujeme myšlenku životního stylu bez utrácení za nadbytečné věci, proto u nás ve studiu nenajdete žádné produkty. Ani my nejsme dokonalí, vnímáme naši společnou zátěž pro planetu, naše vlastní ekologické stopy. Proto se i veškeré naše akce plánují v co možná nejšetrnějším módu pro životní prostředí.

Buďme otevření a vnímaví, k sobě i k ostatním. Komunikujme společně v prostorách mimo sály. V místě praxe už obraťme pozornost k sobě, nerušme ostatní. Hlídejme si čas. Pamatujme, že pozdním příchodem se nejen ochuzujeme o důležitý začátek lekce, ale samozřejmě ovlivňujeme i ostaní. Máme-li na sobě parfém, či jsme se během cesty hodně zpotili, využijme skvělou možnost dát si před lekcí sprchu!

Lekce

Level 1

Pohyb je zde v souladu s dechem, základní asánové pozice jsou modifikovány pro začátečníky i pokročilejší jogíny a pomáhají budovat sílu, vytrvalost, které jsou potřeba v dalších stupních. Všechny pozice na sebe plynule navazují

Level 1/2

Lehce dynamičtější prvky kombinují pozice úrovně 1 pozvolně přecházející na úroveň 2

Level 2

Dynamický pohyb s důrazem na kontrolu dechu a pozicemi náročnějšími na výdrž a rozsah. Doporučujeme nejdříve předchozí úrovně, pokud nepatříte mezi jogíny s pokročilejší praxí.

Movement

Budeme Vás učit, jak se jinak hýbat. Ukážeme vám, jak žít ve vlastním těle, jak ho chápat a vnímat, jak se hýbat a jak být v klidu. Pokud bychom chtěli vyjmenovat určité kategorie, tak třeba síla, mobilita, pružnost nebo cit pro rovnováhu. Ale Pohyb je mnohem, mnohem víc. Neučíme triky ani zábavné hry, učíme univerzální principy lidského pohybu. Malé součástky, ze kterých dokážete postavit velké věci. Může se s námi učit každý - profese, stav ani věk není překážkou, protože Pohyb je pro každého.

Punk v zahradě

Hravá vinyasa jóga, která má fyzio kořeny.

Yogalátes

Lekce nabízí spojení jógy a pilátes. Pomáhá zlepšovat výdrž a posiluje naše tělo. Báječná ranní lekce, která nastartuje náš den.

YIN

Tato lekce je specifická především v držení jednotlivých pozic po delší časový interval. (2-7 minut). Jedná se o pomalejší praxi, kterou docílíme hlubšího protažení a uvolnění fascií, svalů a kloubů. Podporuje a stimuluje meridiány spojené s jednotlivými vnitřními orgány. Pozice cvičíme na zemi a jsou vhodné pro všechny úrovně pokročilosti. Vzhledem k dlouhým výdržím praxe jin jógy připomíná a podporuje meditaci. Při cvičení doporučujeme používat bloky a nechodit za limity našeho těla

Hatha

Ideální cvičení pro všechny, kteří s jógou právě začínají. Naučíte se veškeré základy a budete mít hodně času na doladění každé pozice. Dýchání a rozsah jsou v rámci praxe hatha jógy velmi přirozené

Community

Tyto lekce jsou vedené našimi novými učiteli nebo jde o sestavy a cviky stálých učitelů, kteří s vámi chtějí vyzkoušet něco nového. Přihlašování probíhá stylem „kdo dřív přijde, ten dřív bere“, bez rezervace, za cenu 100 korun.

Lunch Flow

Tato hodinová lekce odpovídá převážně vinyase levelu 1-2. Pohyby jsou plynulé pomalu směřující do savasany.

Special Classes

Lekce která se bude lišit lektor od lektora. Občas bude lekce zaměřená na tanec, jindy na pohyb. Můžete očekávat hudbu, zajímavé pohyby a speciální chvíle.

Restorativní jóga

Toto cvičení je vhodné pro lidi, kteří bojují se stresem a zraněními a potřebují na chvíli zpomalit. Cvičení využívá podpůrné pomůcky, a ve výdrži člověk zůstává po dobu 20minut. Skvělé pro ty co chtějí na chvíli vypnout.

Vlastní praxe

Čas určený pro certifikované učitele k procvičování jejich vlastních sekvencí, práci s kolegy z oboru, se kterými mohou cviky probírat a radit se. Sál a čas určená pro vaše pokusy.

ROZVRH NORMAL

ROZVRH HOT

LEKTOŘI

MIRKA

Józe se věnuji nějaký čas a pořád se učím. Dle mých dosavadních zkušeností není jóga jen cvičením pozic. Je pro mě nástrojem, díky kterému můžeme propojit mysl, dech a tělo- v jednom přítomném okamžiku. Když se tak stane, je to jako malý zázrak, který prožijeme hluboko uvnitř nás. Ráda bych učila jógu právě takto - vedla lidi způsobem, aby si každý umožnil a časem osvojil vědomou praxi- fyzický pohyb synchronizovaný s dechem, klidnou myslí a tělem bez úsilí a zbytečných bolestí.

KATKA

Mé první setkání s jógou proběhlo přibližně v roce 2009, kdy jsem začala navštěvovat lekce power jógy. Od té doby jsem prošla různými, především dynamickými styly, až jsem v současnosti zakotvila u jógy klasické. Na ní mě oslovuje zejména to, že jsem schopna více si uvědomovat, jak co dělám a mám čas si pozici prožít. Toto vnímání pak nezůstává jen v praxi na podložce, ale přenáší se do každodenního života. Zklidnění a zastavení se, které mi jóga nabízí, je to, co chci dále předávat na svých lekcích.

ANTON

Spočiatku bola pre mňa jóga len fyzickou činnosťou no teraz ju vnímam ako komplexnú filozofiu nie len pre telo no aj pre reálny život. Prehovorila ku mne, moje zásady sa zrazu mali o čo oprieť. Jóga nás vracia k tomu najdôležitejšiemu, nášmu dychu. Paradoxne na túto automatickú činnosť takmer zabúdame ale viem, že vďaka nemu je spokojné telo a teda aj myseľ. V praxi sa sústredím na dych a jeho súznenie s pozíciami. Rád sa učím nové veci a mám radosť keď sa o ne môžem deliť s ľuďmi ktorí sa zaujímajú.

ALENA

Jógu jsem objevila díky skvělému učiteli, který mi na svých lekcích jógu představil mnohem komplexněji než jen jako fyzické cvičení. Dalšími kroky mě provázela zvědavost, objevovala jsem svou vlastní praxi, cestovala a dále se vzdělávala, od roku 2017 jógu učím. Na lekcích se zaměřuji na spojení dechu s pohybem, volnost, hravost a lehkost v plynutí. Své studenty zvu k vnímání vlastního těla i k vzájemné inspiraci. Jóga nezačíná vstoupením na podložku, je to celý systém zapojení těla a mysli i mimo ni. Díky józe se učíme být vnímavější k sobě i ke svému okolí.

CHRISTINA

Christina praktikuje jógu s malými přestávkami od svých 23 let. Nyní , téměř ve svých 45 letech otevírá Yoga Garden Brno s naději , ze se stane zázemím pro komunitu lidi, která přijímá výzvu byt vedomymi , aktivními bytostmi. Praxe jógy má potenciál otevirat nás samotné, abychom si uvědomili ze Nic není absolutní. My sami se můžeme rozhodnout a udelat změnu, něčemu se odnaucit , prozkoumat sami sebe a přidat se k lidem , kteri se aktivně snaží BYT svobodní. Tato praxe je o překonávání sama sebe, je však tak stedra, ze nám muže opravdu poskytnout klíč. Klíč k tomu, abychom se otevřeli našim iluzim a stali se laskavejsimi a soucitnejsimi obyvateli této planety.

KLÁRA

Ahoj jmenuji se Klára a na mou jogovou cestu jsem se vydala zhruba před 12 lety. Jednalo se převážně o power jogu a hledala jsem kompenzaci pro mé jednostranné sportovní zatížení. Poté jsem rozšiřovala obzory o další formy yogy co se nabízely. V posledních letech se věnuji Hatha a Vinyasa yoze. Od začátků mojí praxe se můj vztah k yoze mění a poskytuje mi mnohem víc než jen kompenzaci. Profesně se věnuji fyzioterapii a snažím se aplikovat tyto vědomosti do naší praxe a do běžného denního života.
Ráda bych vám vytvořila bezpečný prostor, kde můžete vědomě s láskou a respektem ke svému tělu praktikovat.

KATEŘINA

Jóga je součástí mého života už 12 let. Líbí se mi, že je „tady a teď“, její transformační potenciál a rozmanitost. Umožňuje nám zastavit se, uvědomit si svůj dech, co se odehrává v mysli, těle a propojit to. Vede nás zpátky do nitra k nám samotným, může poodhalit do té doby nevědomé aspekty s kterými pak můžeme naložit - změnit je nebo přijmout. Když více chápeme, co se děje v nás, dává nám to větší nadhled, svobodu, můžeme se brát víc s humorem a otevřít se tak víc lásce a takový vztah mít i k okolí.

ZUZKA

Yoga přišla do mého života v roce 2015. Po dvou letech praxe jsem si udělala lektorský kurz u Power Yoga Akademie Václava Krejčíka a od té doby yogu aktivně učím. Absolvovala jsem řadu workshopů a seminářů, až jsem nakonec svou vášeň našla v power vinyasa yoze. Mé lekce jsou plné energie a plynulého pohybu na vlně vašeho dechu. Snažím se vždy o to, aby lidé ze své podložky odcházeli s úsměvem od ucha uchu a s dobrým pocitem, že udělali něco pro svoje tělo i mysl.

KRYŠTOF

Vyučuji pohybové principy díky kterým člověk pochopí jak a proč se hýbat. Jelikož máme fyzickou schránku po celý náš život, tak to je o tom jak kvalitně propojení ducha mysli a těla dokážu projevit. Učím ve škole Pohyb Je Život založené Petrem Růžičkou a je mi ctí být hostem v Yoga Garden.

DANČA

Pohybu učím 23 let, z toho 15 let je to jóga. Směrem, kterým se ubírám, je již 2 roky fyzioterapie. Jde mi tedy především o to, praktikovat jógu zdravě. S respektem k fyziologii našeho těla. Taková bude i naše společná praxe vinyasa yogy, kterou budeme proplouvat v Yoga garden namaste!

ZOJA

Zoja vyučuje jak pilátes, tak jógu více než deset let v mnoha různých mezinárodních prostředí a různých kontinentech. Učila profesionální tanečníky a taky lidi bez žádných předchozích zkušeností. Díky zkušenostem z tanečního tréninku má schopnost rychle se přizpůsobit tomu, co lekce potřebuje a dokáže každého správně navést, jak používat svoje tělo. Zoja se ve svých lekcích zaměřuje především na dech a hledání prostoru v mysli skrze vlastní tělo.

Ceník

INTROCARD


500 Kč
Ideální volba pokud jste u nás ještě nikdy nebyli a chcete naše studio vyzkoušet.
Nabízíme 10denní kartu neomezených vstupů do obou sálu za 500 korun.
(Tato karta je nepřenosná)

Mesicni permanentka


2500 Kč
plati neomezene pro oba saly
(je neprenosna)

NORMAL

Druhy Cena
jednorázový vstup 220 Kč
studenti/senioři 150 Kč
5 vstupů 990 Kč
10 vstupů 1870 Kč

HOT YOGA

Druhy Cena
jednorázový vstup 300 Kč
studenti/senioři 200 Kč
5 vstupů 1350 Kč
10 vstupů 2550 Kč
studenti/senioři 200 Kč

COMMUNITY lekce


100 Kč
jednorázový vstup na lekci
v rozvrhu označenou jako COMMUNITY
(cena je stejná pro oba sály)

Kontakty

Nacházíme se na ulici Veveří 8, 602 00 Brno
Najdete nás na konci dvora

V případě otázek pište na info@yogagarden.cz nebo zavolejte na +420 724 855 301

Těšíme se na vás!